دریافت فایل(مبانی کامپیوتر و برنامه سازی)

حجم فایل : 1.7 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 330 بنام دانای توانا ( رشته مهندسی کامپیوتر ) 1 فهرست مطالب فصل اول : مقدمه ای بر کامپیوتر و برنامه سازی فصل دوم : پاسکال و حل مساله فصل سوم : توابع و رویه ها فصل چهارم : ساختارهای انتخاب : دس...
دریافت فایل(مبانی کامپیوتر و برنامه سازی)|50679025|dkh1912975|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مبانی کامپیوتر و برنامه سازی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 1.7 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 330
بنام دانای توانا ( رشته مهندسی کامپیوتر ) 1 فهرست مطالب فصل اول : مقدمه ای بر کامپیوتر و برنامه سازی
فصل دوم : پاسکال و حل مساله
فصل سوم : توابع و رویه ها
فصل چهارم : ساختارهای انتخاب : دستورات if و else
فصل پنجم : حلقه های تکرار : ستورات while و for و repeat
فصل ششم : برنامه سازی پیمانه ای
فصل هفتم : انواع داده های ساده
فصل هشتم : فایل های متن
فصل نهم : مهندسی نرم افزار
فصل دهم : آرایه
فصل یازدهم : آرایه های فشرده و آرایه های چند بعدی
فصل دوازدهم : رکورد
فصل سیزدهم :بازگشت پذیری
2 فصل اول مقدمه ای بر کامپیوتر و برنامه سازی 3 فهرست مطالب فصل اول مقدمه ای بر کامپیوتر
کامپیوترهای الکترونیکی قدیمی و فعلی
آشنایی با سخت افزار کامپیوتر
حل مسئله و برنامه سازی
استراتژی برنامه نویسی
مراحل آماده سازی یک برنامه برای اجرا
ساختن یک برنامه یا فایل
4 مقدمه ای بر کامپیوتر کامپیوتر ابزاری است که محاسبات را با سرعتی بالا و دقتی زیاد انجام می دهد. برای انجام کارهای مفید با کامپیوتر باید برنامه ای برای آن نوشته شود. برنامه به مجموعه دستور العمل ها گفته می شود که کار خاصی را انجام می دهند. برنامه معمولاَ تحت یک زبان برنامه سازی مثل پاسکال انجام می شود 5 کامپیوترهای الکترونیکی قدیمی و فعلی در کامپیوتر های اولیه از لامپ خلا ُ استفاده می شد. اما با تکنولوژی امروز می توان پردازنده یک کامپیوتر را در یک قطعه الکترونیکی با عنوان تراشه کامپیوتر قرار داد که اندازه ان تقریباً برابر با یک تمبر پستی است .یک کامپیوتر از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است. 6 آشنایی با سخت افزار کامپیوتر اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر :

حافظه اصلی
حافظه جانبی
واحد پردازشگر مرکزی
ابزار ورودی مانند صفحه کلید و ما وس
ابزار خروجی مانند صفحه نمایش و چاپگر 7 حافظه حافظه یکی از اجزاء اصلی کامپیوتر است. حافظه یک کامپیوتر را به مثابه دنباله مرتبی از محل های حافظه در نظر بگیرید که سلول ها ی حافظه نامیده می شود. هر کدام از سلول های حافظه دارای آدرس منحصر به فردی هستند.کلیه داده های موجود در حافظه با الگوی خاصی از 0 و 1 نمایش داده می شوند. 8 حافظه جانبی حافظه جانبی از طریق دستگاه های ذخیره سازی جانبی قابلیتی شبیه قابلیت ذخیره سازی داده ها به صورت پایداررا فراهم می کند. یکی از دستگاه های ذخیره سازی متداول دیسک گردان است. این وسیله داده ها و برنامه ها را روی رسانه حافظه ای به نام دیسک ذخیره و بازیابی می نماید.


دو نوع دیسک وجود دارد :
دیسک سخت (ثابت)
فلاپی دیسک (دیسک نرم یا لرزان) 9 واحد پردازش مرکزی (CPU) CPU دو نقش بر عهده دارد :

1- هماهنگ کردن کلیه...مطالب دیگر:
📃پاورپوینت بیماریهای برنج (تصاویر کامل و جزئیات)📃پاورپوینت درباره پرورش كرم ابريشم📃پاورپوینت درباره بازرگانی(داخلی و خارجی)📃پاورپوینت درباره ایران کهن زادگاه و مهد دانش تولید مثل و ژنتیک📃پاورپوینت درباره بررسی تاثير میکروسیلیس و ماده هوازا بر مقاومت فشاری و همگنی بتن سبک EPS📃پاورپوینت درباره آشنایی با ساختار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی📃پاورپوینت درباره اپسونیزاسیون و فاگوسیتوز📃پاورپوینت درباره تاریخچه بهداشت📃پاورپوینت درباره تدابير خوردن و آشاميدن📃پاورپوینت درباره انواع پژوهش📃پاورپوینت درباره آزمایشگاه مبانی بیوشیمی📃پاورپوینت درباره پژوهش و توسعه📃پاورپوینت درباره تجزیه و تحلیل شغل (J.A.)📃پاورپوینت درباره تجزیه و تحلیل صورت های مالی📃پاورپوینت درباره تحلیل فضای شهری📃پاورپوینت درباره تحلیل کسب و کار در سطح صنعت📃پاورپوینت درباره تحليل غیرخطی عناصر محدود📃پاورپوینت درباره تضمين كيفيت در آزمايشگاه مواد مخدر📃اوراق بهادار استصناع (سفارش ساخت) ابزاري براي سياست پولي📃پاورپوینت درباره تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و شورای عالی استان ها تاریخ📃پاورپوینت تفسیر قرآن📃پاورپوینت درباره توموگرافی کامپیوتری شعاع الکترونی📃پاورپوینت درباره جابربن حیان📃پاورپوینت درباره جبر و مقابله خیام📃پاورپوینت درباره جداسازی و شناسایی ترکیبات آلی